Monitoring GPS w branży logistycznej

0
Monitoring GPS w branży logistycznej

W obszarze, w którym fundamentalne znaczenie ma zapewnienie terminowej dostawy ładunku przy zachowaniu ściśle określonych warunków transportu, trudno sobie wyobrazić sprawne funkcjonowanie firmy bez możliwości śledzenia lokalizacji pojazdu w czasie rzeczywistym. Monitoring GPS stał się już właściwie nieodzowną technologią w branży logistycznej. Jeżeli zastanawiasz się, do czego właściwie przedsiębiorstwa spedycyjne wykorzystują nowoczesne lokalizatory, ten artykuł jest dla Ciebie. Wyjaśniamy w nim, dlaczego inwestycja w tego rodzaju sprzęt naprawdę się opłaca!

Monitoring GPS – źródło najcenniejszych informacji dla branży logistycznej

Dane na temat aktualnej pozycji każdego z samochodów wchodzących w skład Twojej floty transportowej to oczywistość. Lokalizator do monitoringu GPS dostarcza jednak znacznie więcej informacji, które mogą okazać się kluczowe dla właściwego zarządzania pojazdami. Odczyt danych CAN pozwala przykładowo ustalić bieżące zużycie paliwa czy sprawdzić temperaturę silnika w dowolnym momencie – wszelkie odchylenia od normy tych parametrów mogą świadczyć o usterce pojazdu. Dzięki temu możliwe jest podjęcie odpowiednich działań, zanim jeszcze dojdzie do poważnej, a co za tym idzie kosztownej awarii lub co gorsza uszkodzenia przewożonego towaru. Ładunek, który może być transportowany jedynie przez krótki czas, umieszcza się wtedy np. w tymczasowym magazynie.

Branża logistyczna to ponadto obszar, w którym obowiązują rygorystyczne regulacje na temat czasu pracy kierowców. Monitoring GPS umożliwia uniknięcie surowych kar z uwagi na przekroczenie tych limitów. Za jego pomocą łatwo jest również wykryć ewentualne przekroczenia prędkości, kontrolować liczbę przejechanych danego dnia kilometrów, a nawet weryfikować nacisk na osie w trakcie całej trasy.

Intuicyjne w obsłudze narzędzie usprawniające zarządzanie flotą pojazdów

Dane zebrane przez monitoring GPS w wielu sytuacjach są też pomocne przy optymalizacji kosztów firmy działającej w branży logistycznej. Już po krótkim czasie będziemy mogli porównać ze sobą kilka tras i sprawdzić np. która z nich umożliwia realizację zlecenia transportowego przy najniższym zużyciu paliwa.

W naszej ofercie znajdują się profesjonalne lokalizatory marki Tektonika, które można użytkować bez abonamentu. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tych urządzeń i ich możliwości? Zapraszamy do kontaktu!

Komentarze do wpisu (0)

KONTAKT Z NAMI:

12 307 07 67

biuro@pangps.pl

  • Kontakt
  • Obsługa zgłoszeń z formularza
   oraz adresu mailowego
   dni powszednie w godz. 8 -20
   soboty w godz. 8 – 20
   niedziele w godz. 8 – 20

   Obsługa telefoniczna
   dni powszednie w godz. 8 – 20

   ARDERO
   os. Piastów 8/14,
   31-623 Kraków
   woj. małopolskie
   NIP: 6782850097

  • Tel.:12 307 07 67
  • E-mail:biuro@pangps.pl
więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl