Monitoring GPS aut osobowych – jakie są najważniejsze funkcjonalności tego systemu?

1
Monitoring GPS aut osobowych – jakie są najważniejsze funkcjonalności tego systemu?

Monitoring GPS aut osobowych – jakie są najważniejsze funkcjonalności tego systemu?

Posiadając firmę z flotą samochodową, należy zadbać o wiele czynników. W głównej mierze chodzi o dotrzymywanie terminów dostaw, realizowania zamierzonych usług oraz zapewnienie kierowcom bezpieczeństwo. Z drugiej strony monitoring GPS umożliwia kontrolę pracy kierowców i tym samym optymalizację pracy. Zarządzanie flotą wymaga zastosowania odpowiedniego monitoringu, który pozwoli na generowanie raportów i skorzystanie z wielu funkcjonalności. Dzięki temu Twoje pojazdy będą mogły cieszyć się dłuższą żywotnością i zadbanym wyglądem oraz obniżysz koszty paliwa. W poniższym artykule znajdziesz kilka najważniejszych aspektów, które sprawia, że przestaniesz zastanawiać się nad zamontowaniem monitoringu.

Śledzenie lokalizacji aut online

Monitoring GPS umożliwia ustalenie lokalizacji pojazdów w czasie rzeczywistym. Mapy są aktualizowane na bieżąco, co umożliwia planowanie możliwie najlepszych tras. Podczas korzystania z monitoringu kierowca będzie otrzymywał powiadomienia na temat utrudnień drogowych, co pozwoli na zoptymalizowanie czasu jazdy. Oprócz tego dzięki systemowi możliwe jest sprawdzanie poziomu paliwa i jego zużycia. Dodatkowo można przechowywać historię tras, danych archiwalnych i wiele innych informacji. Aplikacja pozwala na dostęp do danych z poziomu urządzenia przenośnego.

Możliwość kontroli kierowców

Decydując się na monitoring pojazdów firmowych, można na bieżąco kontrolować pracę kierowców, co pozwala na przeciwdziałanie ewentualnym nadużyciom. Lokalizator GPS umożliwia sprawdzenie stylu jazdy pracownika, co może mieć bezpośrednie przełożenie na koszty eksploatacyjne i zużycie pojazdu. Takie rozwiązanie pozwala również na kontrolę prędkości, dzięki czemu dowiesz się, czy kierowcy jeżdżą przepisowo i czy nie narażają firmy na mandaty.

Lokalizacja samochodów

Jeśli teraz wciąż zastanawiasz się, gdzie może znajdować się Twój pracownik, inwestując w monitoring GPS, nie będziesz musiał już tego robić. Ciągły kontakt telefoniczny nie będzie potrzebny, ponieważ wystarczy tylko sprawdzić lokalizację za pomocą aplikacji. Jedyne, co będziesz musiał zrobić, to wejść w mapę i sprawdzić położenie pojazdu pracownika. Monitoring pozwala również poprawić terminowość w dostarczaniu przesyłek, co przekłada się na dobre imię firmy.

Ustawienie przypomnień

Aby zadbać o swoją flotę samochodów, warto korzystać z przypomnień np. o przeglądach aut. Jest to ważne dla ich sprawności i bezpieczeństwa. Dzięki temu, będziesz mieć pewność, że ważne sprawy, będą wykonane na czas. Sprawi to, że firma uniknie dodatkowych kosztów, które mogłyby się wygenerować, jeśli nikt nie będzie kontrolował pojazdów. Przełoży się to również na zapewnienie bezpieczeństwa pracowników firmy. W branży spedycyjnej i logistycznej należy dbać pracowników, ale i przewożone ładunki.

Szybkie rozliczanie przebytych kilometrów

Zamiast brać na siebie dużą ilość pracy papierkowej, co przekłada się na stratę czasu, lepiej wyposażyć się w monitoring GPS. Dzięki temu znów zoptymalizujesz procesy w swojej firmie i szybko rozliczysz pracowników z przejechanych tras. Rozwiązanie to umożliwia generowanie raportów, dzięki czemu ani Twoi pracownicy, ani Ty nie musicie tracić czasu pracy na papierkowe rozliczenia. Takie rozliczanie kilometrówek jest bardzo dokładne, dlatego nie musisz martwić się, że ktoś może Cię oszukać.

Monitoring GPS – postaw na najbardziej korzystne rozwiązanie

Wybierając monitoring GPS zaczniesz bardziej efektywnie korzystać z możliwości transportowania przesyłek, co może przyczynić się do polepszenia wizerunku firmy i wyników finansowych. Technologia ta jest jedną z najlepszych możliwości pozwalających na optymalizację kosztów w firmie. Zapoznanie się ze stylem jazdy pracowników, pozwoli również na poprawienie umiejętności prowadzenia pojazdów za pomocą specjalistycznych szkoleń. Dodatkowo zapobiega to ewentualnej kradzieży paliwa czy wykorzystywania pojazdów do celów prywatnych. Każde nadużycia będą więc bardzo łatwe do wykrycia.

Lokalizator GPS generuje wiele korzyści i pozwala uzyskać szybki dostęp do najważniejszych informacji bez stresu i utraty czasu. Czas wykonywanych zadań skraca się do minimum, komunikacja w firmie ulegnie poprawie, a wszelkie informacje będą przekazywane w sposób płynny. Jeśli Twoim celem jest poprawa rentowności firmy i lepsza efektywność, koniecznie postaw na monitoring GPS.

Najlepsze rozwiązania zyskasz w naszym specjalistycznym sklepie. Jeśli potrzebujesz dopasowania odpowiedniego sprzętu, z chęcią doradzimy Ci najlepsze, możliwe rozwiązanie.

Komentarze do wpisu (1)

26 maja 2023

Jak zwykle doskonały artykuł. Sprawdzałem to i u mnie działa na taksowce.

  • Kontakt
  • Obsługa zgłoszeń z formularza
   oraz adresu mailowego
   dni powszednie w godz. 8 -20
   soboty w godz. 8 – 20
   niedziele w godz. 8 – 20

   Obsługa telefoniczna
   dni powszednie w godz. 8 – 20

   ARDERO
   os. Piastów 8/14,
   31-623 Kraków
   woj. małopolskie
   NIP: 6782850097

  • Tel.:735 745 755
  • E-mail:biuro@pangps.pl
więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl