Lokalizator GPS – co warto o nim wiedzieć?

0
Lokalizator GPS – co warto o nim wiedzieć?

Lokalizator GPS – co warto o nim wiedzieć?

Lokalizator GPS to małe, lekkie i przenośne urządzenie, które umożliwia śledzenie lokalizacji obiektu, który jest w nie wyposażony. Sprzęt ten wykorzystywany jest główne do śledzenia samochodów, ale także motocykli, łodzi czy paczek kurierskich. Technologia GPS umożliwia dokładne pozycjonowanie pojazdu z dokładnością do kilku metrów. Dzięki temu lokalizatory GPS są skuteczne w wielu sytuacjach. Z poniższego artykułu dowiesz się, co trzeba wiedzieć o lokalizatorach GPS, jakie są ich główne zastosowania oraz w jakich sytuacjach warto się na nie zdecydować.

Jak działa lokalizator GPS?

Lokalizator GPS działa na podobnej zasadzie jak GPS w samochodzie – odbiera sygnał z satelitów, a następnie oblicza swoją pozycję względem Ziemi. W przypadku lokalizatora GPS, sygnał ten jest przesyłany na serwer, gdzie można go monitorować i śledzić pozycję obiektu w czasie rzeczywistym. Dzięki temu, umożliwia on śledzenie pojazdu, osoby lub innych obiektów, w których zostanie zamontowany. Bardzo często wykorzystywany jest np. przez firmy kurierskie, dzięki temu określenie położenia przesyłki może być jeszcze dokładniejsze.

Lokalizator GPS w samochodzie – jak działa i dlaczego warto zainwestować?

Lokalizator GPS w samochodzie to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą mieć pełną kontrolę nad swoim pojazdem. Dzięki niemu można monitorować trasę przejazdu, prędkość, a także sprawdzić stan paliwa. Koszty m.in. benzyny wciąż rosną, dlatego w wielu przypadkach warto postawić na lokalizator GPS zainstalowany np. do komputera pokładowego danego pojazdu. Takie rozwiązanie chroni firmę przed nadużyciami i pozwala wygenerować oszczędności.

Ponadto, korzystając z lokalizatora GPS w przypadku kradzieży samochodu, właściciel może w prosty sposób namierzyć swoje auto i przekazać jego położenie organom ścigania. Dzięki temu, szanse na odzyskanie skradzionego pojazdu są znacznie większe.

Jak zainstalować lokalizator GPS i co wpływa na jego skuteczność?

Lokalizator GPS można zamontować w samochodzie w kilku miejscach, najczęściej pod siedzeniem lub w schowku. Montaż lokalizatora GPS jest prosty i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Warto jednak skorzystać z usług profesjonalisty, który zapewni najwyższą jakość i skuteczność instalacji. Efektywność lokalizatora GPS zależy od wielu czynników, w tym od jego jakości, poziomu baterii oraz zasięgu sieci komórkowej, choć większość tych sprzętów pozwala na rejestrowanie danych poza zasięgiem sieci. Dlatego, przed zakupem warto dokładnie zastanowić się, jaki lokalizator GPS wybrać i jakie funkcje są dla nas najważniejsze.

Rodzaje lokalizatorów GPS

Lokalizatory GPS do samochodu można podzielić na dwa główne rodzaje, w zależności od ich zastosowania i funkcjonalności.

 • Wewnętrzne – pobierają energię z zasilania pojazdu, a więc nie ma ryzyka, że nagle rozładują się podczas jazdy. Dodatkowo są bardzo dobrze ukryte, a więc w przypadku ewentualnej kradzieży samochodu, złodziej nie będzie świadomy zainstalowanego lokalizatora GPS.
 • Zewnętrzne – wyposażone w baterię o różnej żywotności, dlatego warto zdecydować się na lokalizator z wydajnym akumulatorem. Można je łatwiej zamontować i są bardziej poręczne.

W przypadku tanich modeli mamy do czynienia z komendami sms, które dany użytkownik może otrzymać, aby sprawdzić lokalizację pojazdu. Wybierając bardziej zaawansowane modele można liczyć na dostęp do specjalnej strony internetowej, z której poziomu można zarządzać lokalizatorem.

Jak zamontować lokalizator GPS?

Montaż lokalizatora GPS jest prosty i można go wykonać samodzielnie. W zależności od modelu, lokalizator GPS montaż przeprowadza się w różnych miejscach w samochodzie, np. pod siedzeniem, w schowku lub pod maską. Warto jednak pamiętać, że najlepsze efekty uzyska się, gdy lokalizator zostanie zamontowany w miejscu, w którym sygnał GPS nie będzie zakłócony przez metalowe elementy pojazdu. Dlatego warto skorzystać z usług specjalistów, którzy pomogą w doborze optymalnego miejsca i zapewnią profesjonalny montaż.

Jakie czynniki wpływają na skuteczność lokalizatora GPS?

Skuteczność lokalizatora GPS zależy od wielu czynników:

 • Jakości urządzenia – warto postawić na lokalizator GPS od sprawdzonego producenta.
 • Poziom naładowania baterii – im wyższy poziom baterii, tym dłużej lokalizator będzie działać.
 • Zasięg sieci komórkowej – umożliwia przesyłanie danych pomiędzy lokalizatorem a użytkownikiem. W przypadku słabego zasięgu, lokalizator może działać niewłaściwie lub w ogóle nie przesyłać informacji o położeniu pojazdu. Dlatego warto wybrać lokalizator GPS, który umożliwia korzystanie z sieci kilku operatorów, co zwiększa szansę na stabilne połączenie.
 • Usytuowanie – lokalizator najlepiej umieścić pod czymś wykonanym z tworzywa sztucznego, np. fotelem lub osłoną poduszki powietrznej.

Podsumowując, lokalizator GPS to bardzo przydatne narzędzie pozwalające na śledzenie położenia pojazdu oraz zwiększenie jego bezpieczeństwa. Przed zakupem warto dokładnie przemyśleć swoje potrzeby i wybrać model, który najlepiej spełni nasze oczekiwania.

Komentarze do wpisu (0)

  • Kontakt
  • Obsługa zgłoszeń z formularza
   oraz adresu mailowego
   dni powszednie w godz. 8 -20
   soboty w godz. 8 – 20
   niedziele w godz. 8 – 20

   Obsługa telefoniczna
   dni powszednie w godz. 8 – 20

   ARDERO
   os. Piastów 8/14,
   31-623 Kraków
   woj. małopolskie
   NIP: 6782850097

  • Tel.:735 745 755
  • E-mail:biuro@pangps.pl
więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl